#027 Ґербевуш / коцібан
Як називається кочережка у вигляді залізного прута, загнутого на кінці, для поправляння дров і т. ін. у плиті: коцібан, куціба, клюка, клювка, кутач, покутач, гербивош, гебервош, гербиш, шіргак, шіргок..?
Відсильним знаком з суцільною штриховкою скартографовано у н. п. 102 [Вел. Лучки] коуц’íба; у н. п. 158 [Нанково] куц’ібáнка (назва ця, правда, частіше тут вживається для означення дерев’яного ожеля); відсильним знаком з білою штриховкою скартографовано у н. п. 196 [Грушово] кл’ýчка; відсильним знаком з вертикальною штриховкою скартографовано у н. п. 131 [Колочава-Лази] жил’ізн’áчка; відсильним знаком з горизонтальною штриховкою скартографовано у н. пп. 178 [Велятин], 179 [Сокирниця] ґéрбиш; у н. п. 199 [Верхня Апша] ґéрба. Загальним відсильним знаком скартографовано у н. пп. 126 [Липецька Поляна], 190 [Бедевля] спузáр’; у н. пп. 153 [Боронява], 158 [Нанково] рожéн; у н. п. 104 [Горонда] кл’обáка; у н. п. 163 [Широкий Луг] кочéржка.
Слово спузáр’, спудзáр’ у ряді говірок східних районів Закарпатської обл. (Рахівщині, Тячівщині та ін.) відоме із значенням «ожіль», дерев’яна палиця, якою поправляють вогонь біля колиби і т. ін.